7 marca 2012 r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole zorganizowany został Dzień Otwarty dla Dzieci i Rodziców. Rozpoczął się od powitania i przedstawienia, przez panią dyrektor Anettę Martyniuk, bogatej oferty edukacyjnej naszej szkoły. Dzieci oraz ich opiekunowie przyglądali się pracy "Trójeczki". Mieli okazję, nie tylko obejrzeć bajkowe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas I-III, ale również zobaczyć jak wyglądają zajęcia w poszczególnych klasopracowniach. Przykładowo, w czasie lekcji plastyki dzieci poznały zasady wykonywania origami, w pracowni przyrody przyglądały się symulacji wybuchu wulkanu, oglądały próbki pod mikroskopem oraz albumy z przeróżnymi gadami i owadami. W czasie zajęć polonistycznych maluchy odgadywały w jakie postacie z baśni i bajek wcielili się uczniowie naszej szkoły. Przeglądali także książki, albumy, podręczniki oraz zeszyty. Lekcja matematyki cieszyła się również ogromnym zainteresowaniem - dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, wyklejały tangram oraz Jajko Kolumba. Sześciolatki miały również okazję obejrzeć klasopracownie przeznaczone dla najmłodszych uczniów. Tam rozwiązywały łamigłówki na nowoczesnej interaktywnej tablicy. Goście poznali również pracę biblioteki szkolnej wyposażonej w bogaty księgozbiór. Tam Baba-Jaga, Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Wilk wprowadzili maluchy w magiczny świat bajek. Dzieci brały także udział w konkursach. Zainteresowaniem cieszyła się także świetlica szkolna, w której uczniowie, po zakończeniu lekcji spędzają czas, odrabiają zadania domowe i rozwijają swoje zainteresowania. Wędrując korytarzami szkolnymi goście podziwiali wystawę kukiełek i pacynek wykorzystywanych w przedstawieniu, liczne puchary, medale i trofea sportowe, a także kroniki szkoły. Goście obejrzeli też sale gimnastyczne, gdzie w czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie rozwijają zwoje talenty siatkarskie, koszykarskie i piłkarskie. Dzieci z zaciekawieniem brały udział we wszystkich przygotowanych przez nauczycieli i uczniów zajęciach.

dniotwarte85_small.jpg dniotwarte86_small.jpg dniotwarte87_small.jpg dniotwarte88_small.jpg
Page: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7][8]

Photo album created with Web Album Generator