Kilkumiesięczne przygotowania młodych aktorów dały wspaniałe rezultaty. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu zajęli 2. miejsce w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bajkowisko 2012” w Rzeszowie.

Droga do zajęcia wysokiego miejsca na podium nie była jednak taka prosta. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu powstał przed czterema laty Teatrzyk Świetlicowy „Baj”. Wziął on między innymi udział w tegorocznych IX Miejskich Konfrontacjach Teatralnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu. Tam zajął 3. miejsce. Wysoka pozycja zachęciła zarówno nauczycieli, jak i uczniów do tego, by pojechać do Rzeszowa i tam wystartować w eliminacjach XVII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Bajkowisko 2012”, w których udział wzięły 22 szkoły z całego Podkarpacia. Przedstawicielom „Trójki” udało się zakwalifikować do finałowej piątki. Nie udałoby się to, gdyby nie zaangażowanie nauczycielek. To właśnie one przygotowały własnoręcznie scenografię oraz kostiumy i lalki animacyjne.

2 czerwca nasi mali aktorzy wraz z opiekunkami, p. Małgorzatą Głowacką, nauczycielem świetlicy oraz p. Małgorzatą Bzdyrą nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pojechali do Rzeszowa, by tam na deskach sceny Teatru Maska zmierzyć się z najlepszymi grupami teatralnymi województwa podkarpackiego. – Dla naszych uczniów całe przedsięwzięcie było ogromnym wyzwaniem, a jednocześnie niezapomnianym przeżyciem – mówią opiekunki z SP3, które przez wiele miesięcy przygotowywały swoich podopiecznych do występu. – Miały bowiem niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak wygląda „od środka” praca w prawdziwym teatrze i poczuć się jak profesjonalni aktorzy.

Dzieci wystąpiły z przedstawieniem „Księżniczka na ziarnku grochu” opartym na motywach baśni Andersena zrealizowanym w konwencji teatru żywego planu z elementami lalki animacyjnej. Jury, złożone między innymi z instruktorów teatralnych i logopedy, doceniło starania przedstawicieli „Trójki”. Udało się im zdobyć, wysokie 2. miejsce. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetkę i drobne upominki. – To dla nas ogromne wyróżnienie i nagrodzenie naszej pracy. Zachęciło ono nas do tego, by próbować swoich sił w kolejnych przeglądach teatralnych. Jako laureaci możemy wziąć udział w przyszłorocznych Spotkaniach Mistrzów Teatru, które odbędą się w Pacanowie – dodają dumne z osiągnięcia nauczycielki.

- To wyjątkowe osiągnięcie. Nauczyciele i uczniowie pokazali, że świetlica szkolna to nie tylko miejsce, gdzie dzieci odrabiają lekcje czy bawią się, ale również miejsce rozwijania zdolności aktorskich, plastycznych, rozwoju kreatywności. Można by rzec – takie nasze małe miejsce odkrywania talentów – mówi Anetta Martyniuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

Wyjazd do Rzeszowa nie odbyłby się, gdyby nie pomoc finansowa prezydenta Tarnobrzega, pana Norberta Mastalerza.

p1090017_small.jpg p1090024_small.jpg p1090030_small.jpg p1090031_small.jpg
p1090041_small.jpg p1090045_small.jpg p1090054_small.jpg p1090066_small.jpg
p1090068_small.jpg p1090088_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator