W naszej szkole 18 stycznia 2012 r. został rozstrzygnięty konkurs na projekt zagospodarowania terenów zielonych. Wzięli w nim udział uczniowie Technikum Architektury i Krajobrazu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tarnobrzegu, pracujący pod opieką pani Anny Sadrakuły. Konkurs został ogłoszony w ramach akcji, która nosi tytuł "Ruch zielenią naznaczony". Jako najatrakcyjniejsza wybrana została koncepcja opracowana przez Małgorzatę Durdę.

- W życiu każdego człowieka bardzo ważne są marzenia. Są one motorem działań, dają siłę sprawczą do realizacji takich zamierzeń, które innym wydaja się nierealne, nieosiągalne wręcz niemożliwe - mówiła pani Dyrektor Anetta Martyniuk. - Tarnobrzeska Trójka ma takie marzenie, marzenie na które zasługuje cała społeczność naszej szkoły. Tym marzeniem jest stworzenie miejsca na terenach przyszkolnych, w którym uczniowie mogliby w bezpiecznych, przyjaznych, estetycznych, ukwieconych zapachem zieleni warunkach odpoczywać podczas przerw międzylekcyjnych.

Uczniowie technikum przygotowali przepiękne projekty, które wzbudziły zachwyt nie tylko Dyrekcji i nauczycieli SP3, ale również uczniów z naszej szkoły. Te obejrzeć można było na prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią Dyrektor.

W uroczystości wręczenia nagród obok laureatów konkursu udział wzięli Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz; Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Sportu, Anna Czaplińska; Marek Szczytyński, Dyrektor ZSP Nr 2 w Tarnobrzegu oraz Anna Sadrakuła. Dla wszystkich wyróżnionych oraz gości przygotowano okolicznościowy koncert promujący ideę stworzenia przy SP3 zielonego "wybiegu". Zaśpiewali i zatańczli w nim uczniowie "Trójki" w iście "zimowej" scenerii - byli to przedstawiciele klas II c i I b oraz IV a i IV b, pod kierunkiem Renaty Kaczorowskiej-Wartoń, Bożeny Pandury oraz Wychowawców. Całość uroczystości prowadziła Dyrektor SP3, konferansjerka podczas koncertu p. Sabina Olszewska, przygotowanie scenografii: Małgorzata Karbarz. Warto dodać, iż już 25 stycznia o godzinie 17.30 w sali 61 odbędzie się koncert, w czasie którego będą zbierane fundusze na zakup sadzonek.

fotosolszewska_small.jpg fotosolszewska1_small.jpg fotosolszewska2_small.jpg fotosolszewska3_small.jpg
fotosolszewska4_small.jpg fotosolszewska5_small.jpg fotosolszewska6_small.jpg fotosolszewska7_small.jpg
fotosolszewska8_small.jpg fotosolszewska9_small.jpg fotosolszewska10_small.jpg fotosolszewska11_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator